Av. Arb. Mert OKAY

Av. Arb. Mert OKAY

Kurucu Ortak

İlkokulu Bilecik, Ortaokulu Niğde/Bor Liseyi Eskişehir’de tamamladıktan sonra lisans eğitimini Çankaya üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Ayrıca ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümüne başlamış ve okumaya devam etmektedir. Öğrenciyken TBMM Stajyer Öğrenci Bilgilendirme Programına katılıp TBMM’de yaz boyu eğitim almıştır.

Avukatlık stajına Ankara Barosunda başlamış, Staj boyunca Grup sözcüsü olarak sınıfını temsil etmiş ve stajını başarılı bir şekilde tamamlayarak avukatlık ruhsatını almıştır. Gerek staj boyunca gerek avukatlık ruhsatını aldıktan sonra CMK, Adli Yardım, Ekonomik Suçlar, Mülteci Hukuku Eğitimi Sertifikası başta olmak üzere birçok alandan eğitim alarak sertifikalara hak kazanmıştır.

Askerliğini Gölcük Donanma Komutanlığında yedek subay ve Hukuk İşleri Uzmanı olarak yapmıştır. Uzmanlık döneminde ağırlıklı olarak ihale makamında görevli olarak bulunulmuş olup daha sonra bu alanda daha fazla bilgi edinmek adına Kamu İhale Hukuku Sertifika Programına katılıp sertifika almıştır.

Ankara Etimesgut Tüketici Hakem Heyeti Baro Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Ankara Barosu merkez kurullarından biri olan Adli Yardım Kurulunda hala üye olarak devam etmektedir.

BEDAM (BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi)’dan Konkordato Komiserliği eğitimini almış ve konkordato komiserliği için Ankara Bilirkişilik Bölge Kuruluna yaptığı başvuru üzerine kabul edilmiştir.

Hacettepe Üniversitesinde Arabuluculuk Temel Eğitimini ve İş Hukuku Uzmanlığı Eğitimini tamamlamıştır. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Ticaret Hukuku Genel Uzmanlığını yapmıştır. Aktif olarak arabuluculuk ve avukatlık mesleğini icra etmektedir.