Av. Selin AKSU

Av. Selin AKSU

Kurucu Ortak

Lise hayatına Çankaya Anadolu Lisesi’nde başlayan Av. Zehra Selin AKSU dil bursu kazanarak Düsseldorf Gymnasium Schule’de dönüşümlü olarak okuyarak lise eğitimini tamamlamıştır. Devamında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini alan Avukat  2011 yılında Ankara’da kendi bürosunu kurarak avukatlık hayatına başlamıştır.

Mesleğinin ilk yılında Ankara Barosu önderliğinde başlatılan, kadın, çocuk LGBTİQ + bireyler ve yaşlılara karşı şiddetin önlenmesi ve haklarının korunması kapsamında kurulan Gelincik Merkezi’nin kurucu üyeleri arasında yer alıp 2011-2016 yılları arasında Gelincik Merkezi Gönüllü Avukatı olarak, 2016-2018 yılları arasında rehber avukat olarak ve 2018 yılından bu yana 2021 yılları arasında Gelincik Merkezi Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Halen ilgili merkez başkan yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Ayrıca 2012-2014 yılları arasında Avukat Hakları Merkezi Üyesi, 2014-2016 yılları arasında Avukat Hakları Merkezi Divan Üyesi olarak çalışmıştır.

Ankara Cumhuriyet Savcılığına bağlı olarak Uzlaştırmacılık görevini devam ettirmektedir.

Aynı Zamanda Konkordato vekilliği ve Konkordato Komiserliği eğitimlerini tamamlamış birçok şirkete danışmanlık ve komiserlik yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Aktüerya, Tüketici hukukundan kaynaklı alacakların hesabı, Mal rejimine ilişkin davalarda katılma payı ve katkı payı alacağı hesabı konularında mahkemelerde bilirkişilik yapmaktadır.

2018 yılından başlayarak hala devam edecek şekilde TSE Kurumu ve TOBB ne ait ortak bir şirketin hukuk müşavirliği görevini sürdürmektedir.

Gastronomiye olan özel ilgisi neticesinde 2019 yılında Ankara Barosunda Gastronomi Kulübünü kurmuş ve oy birliği ile başkan seçilmiştir.

Makaleleri: